W.Bezrukow uwiecznił GM J.Oskulskiego na obrazie

Wiktor Bezrukow (pseudonim Piotra Łagucika*) uwiecznił GM Jacka Oskulskiego na obrazie. Szachy są częstym motywem u tego artysty.

*Piotr Łagucik – urodzony w 1972 roku, mieszka i tworzy w Białymstoku. W 1992 roku ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im Artura Grottgera w Supraślu, następnie studiował w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej „Scholae Posnaniensis” w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem figuratywnym. Artysta efektownie łączący współczesne trendy z tradycyjnym malarstwem postimpresjonistycznym i z elementami sztuki art nouveau. Maluje także pod pseudonimem Wiktor Bezrukow. Jego prace zdobią prywatne kolekcje w wielu krajach Europy i Świata.

W pracach artysty z łatwością odnajdziemy nawiązania do klasyków okresu impresjonizmu, postimpresjonizmu, do twórczości M. Chagalla czy A. Modiglianiego. Dopatrzymy się także wpływów kultury bizantyjskiej –  rezygnacka z dominującej w malarstwie zachodnioeuropejskim perspektywy „renesansowej”, na rzecz uproszczonych kompozycji jednoplanowych, lub stosowanie charakterystycznej sztuce pisania ikon – perspektywy odwróconej. Artysta tworzy obrazy pełne optymizmu, wdzięku i dekoracyjności, kolorowe, pogodne i radosne. Jego prace znakomicie znajdują się zarówno w klasycznie, jak i nowocześnie urządzanych wnętrzach.

Comments are closed.