Finał 10 Olimpiady Kobiet dobiega końca

Po 2 latach i 2 miesiącach dobiegła końca przedostatnia partia finału 10 Olimpiady Kobiet (start 2015-09-01). Pozostała jedna partia, która nie ma wpływu na układ czołówki, w tym lokatę naszej drużyny.

12  Canada 1778 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 -44 0

W zawodach startowało 12 drużyn, których składy w większości były dużo słabsze w porównaniu do poprzedniej edycji. Najsilniejszy skład posiada drużyna Niemiec (2239) i to ona zdobyła złoto. Niewiele słabsze były drużyny Włoch (2218), Polski (2204), Litwy (2202) [srebrne medalistki], Rosji (2199) [broni tytułu mistrzowskiego] i Anglii (2192). O dziwo reprezentacji nie wystawiła Bułgaria, która z reguły miała silną drużynę a w 8 Olimpiadzie Kobiet zdobyła nawet srebrny medal – notabene nasze panie zdobyły wtedy złoty medal!

Reprezentacja Polski na 10 Olimpiadę Kobiet wypadła dość dobrze zajmując 5 miejsce. Wyniki indywidualne: