6 Puchar Świata w szachach 960

Międzynarodowa Federacja Szachów Korespondencyjnych

Ogłoszenie

6 Puchar Świata w szachach 960

2016-12-23:

Turniej będzie przebiegał w trzech lub czterech etapach (w zależności od ilości zgłoszeń) i rozgrywany będzie za pośrednictwem serwera ICCF. Grupy eliminacyjne będą 6-osobowe w systemie dwukołowym (10 partii), awans do następnej rundy uzyskuje 2 zawodników. Tempo gry 30 dni na 10 posunięć. Turniej podlega ocenie rankingowej w systemie rankingowym dla szachów 960.

Zgłoszenia

Zgłoszenia za pośrednictwem KSzK przyjmuje dr. Wojciech Krzyżanowski (kszgk.turnieje@gmail.com) do dnia 2017-02-25. Można też zgłosić się bezpośrednio (DE) – link do zgłoszeń bezpośrednich jest już dostępny na stronie ICCF w zakładce Nowe turnieje.

Wpisowe zgodnie z Komunikatem KSzK – za jedną grupę – 47zł (jeśli jest to pierwsze zgłoszenie w 2017 roku to obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska) lub 14,25EUR przy zgłoszeniach bezpośrednich (DE).

Można zgłosić się do kilku grup.

Zawodnicy zostaną rozmieszczeni przez organizatora w grupach w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę równego średniego rankingu.

Wszyscy finaliści 3 edycji Pucharu Świata mogą się ubiegać o start w 6 edycji Pucharu Świata od półfinałów (start planowany w pierwszej połowie 2018) zgłaszając się za pośrednictwem KSzK do dnia 2017-11-25.

Organizacja turnieju

Rozpoczęcie rozgrywek: 2017-03-15.

Nagrody

w finale

  • nagroda 1000€ dla pierwszych 3 zawodników (500€, 300€; 200€), bez punktacji pomocniczej (czyli nagrody dzielone w razie równej ilości punktów)

Kwalifikacje

Dwóch pierwszych zawodników każdej grupy eliminacyjnej uzyska awans do kolejnego etapu.

Jakkolwiek ilość zgłoszeń w eliminacjach nie jest ograniczona to zawodnik może uzyskać awans nie więcej jak do dwóch grup półfinałowych oraz nie więcej jak jedno miejsce w finale. W razie czterech etapów rozgrywek ilość kwalifikacji do drugiego etapu nie jest limitowana.

W przypadku gdy liczba zgłoszeń nie jest krotnością 6, zawodnicy z najwyższym rankingiem ELO (maksymalnie 5, bez wielokrotnych zgłoszeń) zostaną przeniesieni od razu do następnej rundy.

Można uzyskać następujące kwalifikacje w finale:

  • zwycięzca 6 Pucharu Świata w szachach 960 uzyska prawo gry w turnieju kandydackim MŚ (decyduje punktacja pomocnicza)

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu interesujących partii oraz nawiązania nowych znajomości w innych krajach w duchu przyjaźni oraz motto ICCF:

AMICI SUMUS

Leonardo Madonia Russell Scherwood Frank Geider
Central Tournament Leader ICCF Non-Title Tournaments Commissioner World Tournament Director

===============

Przepisy gry w szachy 960 (tzw. Fischerowskie) można znaleźć na naszej stronie w zakładce „Przepisy gry w szachy 960„.

Comments are closed.