Indywidualne Mistrzostwa Europy – zmiany

Od stycznia 2014 roku zmienia się formuła turniejów z cyklu indywidualnych Mistrzostw Europy. Cały cykl został mocno zmodyfikowany – zlikwidowano turnieje europejskie klasy O, H i M, a wprowadzono tzw. rundę otwartą (Open Round), stanowiącą pierwszy szczebel rozgrywek, dostępny dla zawodników wyłącznie z Europy, legitymujących się w momencie zgłoszenia rankingiem ICCF < 2100, a także dla nowych zawodników w ICCF lub bez rankingu. Rozgrywki będą prowadzone oddzielnie na serwerze oraz za pośrednictwem poczty.

===

Indywidualne Mistrzostwa Europy rozgrywane za pośrednictwem serwera

IME

open eliminacje półfinały kandydackie finał
Grupy 7-osobowe 11-osobowe zwykle 13-osobowe (w razie potrzeby 11-, 15- lub 17-) zwykle 13-osobowe (w razie potrzeby 11-, 15- lub 17-) zwykle 15-osobowe (w razie potrzeby 11-, 13- lub 17-)
Start po skompletowaniu po skompletowaniu raz w roku-wrzesień raz w roku-marzec raz na 2 lata
Klasyfikacja rankingowy rankingowy rankingowy, możliwe normy na tytuły klasyfikacyjny (normy na tytuły) klasyfikacyjny (normy na tytuły)
Kwalifikacja (a) zawodnik nowy w ICCF lub bez rankingu (a) zawodnik z rankingiem od 2100 do 2299 (a) zawodnik z rankingiem od 2300 do 2499 (a) zawodnik z rankingiem od 2500 (a) zawodnik, który zajął 1-sze, 2-gie lub 3-cie miejsce w poprzednim finale
(b) zawodnik z rankingiem <2100 (b) zwycięzca grupy open (b) zawodnik, który zajął 1-sze lub 2-gie miejsce w grupie eliminacyjnej (b) zawodnik, który zajął 1-sze lub 2-gie miejsce w grupie półfinałowej (b) zawodnik, który zajął 1-sze lub 2-gie miejsce w grupie kandydackiej
(c) zawodnik bez rankingu ICCF nominowany przez federację narodową (wraz ze stosownym uzasadnieniem) (c) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju kandydackiego, który uzyskał co najmniej 45% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji (c) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju finałowego, który uzyskał co najmniej 45% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji
(d) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju półfinałowego, który uzyskał co najmniej 55% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji (d) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju kandydackiego, który uzyskał co najmniej 55% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji
(e) zawodnik posiadający tytuł GM
(f) zawodnik z rankingiem od 2400 posiadający tytuł SIM
(g) zawodnik z rankingiem od 2450 posiadający tytuł IM
Awans zwycięzca grupy dwóch najlepszych dwóch najlepszych dwóch najlepszych
Wpisowe 20PLN (DE 6EUR) 35PLN (DE 10,50EUR) 130PLN (DE 37,50EUR) 75PLN (DE 22,50EUR) brak
Zgłoszenia za pośrednictwem delegata lub przez system zgłoszeń bezpośrednich DE

=========================

Indywidualne Mistrzostwa Europy rozgrywane za pośrednictwem poczty

IME

open półfinały finał
Grupy 4-osobowe, 2-kołowy 6-osobowe, 2-kołowy zwykle 13-osobowe (w razie potrzeby 11-, 15- lub 17-), 1-kołowy
Start po skompletowaniu po skompletowaniu zgodnie z ustaleniami organizatora, z reguły co 2 lata
Klasyfikacja rankingowy rankingowy rankingowy, normy na tytuły możliwe
Kwalifikacja (a) zawodnik nowy w ICCF lub bez rankingu (a) zawodnik z rankingiem od 2100 (a) zawodnik, który zajął 1-sze, 2-gie lub 3-cie miejsce w poprzednim finale
(b) zawodnik z rankingiem <2100 (b) zwycięzca grupy open (b) zawodnik, który zajął 1-sze lub 2-gie miejsce w grupie półfinałowej
(c) zawodnik bez rankingu ICCF nominowany przez federację narodową (wraz ze stosownym uzasadnieniem) (c) zawodnik, który zajął 1-sze miejsce w pocztowym turnieju promocyjnym klasy M (uruchomionym w latach 2010-2013); uprawnienie ważne 3 lata od zakończenia turnieju
(d) zawodnik, który zajął 1-sze miejsce w pocztowym turnieju promocyjnym klasy H (uruchomionym w latach 2010-2013); uprawnienie ważne 3 lata od zakończenia turnieju (d) zawodnik z rankingiem od 2400 – w miarę wolnych miejsc