Olimpiady (Drużynowe Mistrzostwa Świata)

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-02

===

Olimpiady (Drużynowe Mistrzostwa Świata)

Start Koniec T Turniej Drużyna Kapitan drużyny Wynik
1969 1973 p Ladies Olympiad 1 – sf 1.A.Jurczyńska; 2.I.Kondracka; 3.B.Pytel; 4.H.Jochelson Cyryl Niewiadomski 2 miejsce i awans do finału
1974 1979 p Ladies Olympiad 1 Final 1.A.Jurczyńska-5,0/7 (za wynik tytuł LIM); 2.I.Kondracka-1,0; 3.S.Konikowska-4,5; 4.H.Jochelson-2,0 Cyryl Niewiadomski 7m
1975 1979 p Ladies Olympiad 2 – sf2 1.M.Onichimiuk-0/7; 2.I.Kondracka-2,5; 3.W.Zając-5; 4.J.Rusek-0 7m
1980 1986 p Ladies Olympiad 3 – sf1 1.K.Radzikowska-4,5/7 (norma IM?); 2.A.Jurczyńska-6,0; 3.W.Zając-6,0; 4.A.Kopiec-5,0 W.Nowicki 2 miejsce i awans do finału
1986 1992 p Ladies Olympiad 3 Final Poland (Team 2): 1.A.Jurczyńska-1,5/7; 2.Z.Łęgowska-2,5; 3.K.Radzikowska-4,5; 4.W.Zając-Makowiecka-2 7m
1986 1991 p Ladies Olympiad 4 – sf1 Poland (Team 1): 1.B.Kaczorowska-4,0/7; 2.H.Sałabun-5,5; 3.A.Szczepaniak-3,5; 4.A.Kopeć-5,5 Aleksander Marcinkiewicz 3 miejsce
1992 1997 p Ladies Olympiad 4 Final 1.K.Radzikowska-6,5/8; 2.D.Pietrzak-4,5; 3.W.Zając-Makowiecka-3,5; 4.A.Szczepaniak-4 3 miejsce – brązowy medal olimpijski
1991-11-25 1996-12-31 p Ladies Olympiad 5 – sf1 Poland (Team 3): 1.B.Kopeć-3,5/6; 2.D.Pietrzak-4,0; 3.A.Szczepaniak-4,0; 4.E.Świeżyńska-4,5 2 miejsce w grupie i awans do finału
1997-12-31 2002-12-31 p Ladies Olympiad 5 Final Poland: 1.K.Radzikowska-8,0/8; 2.L.Sapis/M.Aksiuczyc-1,0; 3.K.Klimaszewska/A.Szczepaniak-5,0; 4.B.Kopeć-Umiastowska-4,0 6m
1997-12-31 2003-12-31 p Ladies Olympiad 6 – sf2 Poland (Team 4): 1.D.Pietrzak-5,5/7; 2.A.Szczepaniak-4,5; 3.W.Zając-Makowiecka-2,5; 4.M.Luks/A.Szczepankiewicz-4,5 3 miejsce w grupie i awans do finału
2003-03-15 2006-05-20 p Ladies Olympiad 6 Final 1.K.Radzikowska-Hołuj-3,0/9; 2.A.Szczepaniak-4,5; 3.D.Rzepecka/B.Wójcik-Wojtkowiak-3,0; 4.B.Lubas-5,0 7m
2008-09-01 2010-11-11 s Ladies Olympiad 8 Final 1.B.Skonieczna-6,0/10; 2.A.Szczepaniak-5,0; 3.B.Lubas-7,5; 4.B.Wójcik-Wojtkowiak-8,5 Józef Lubas 1 miejsce – złoty medal olimpijski
2011-10-10 2014-02-19 s Ladies Olympiad 9 Final 1.B.Skonieczna-6,5/12; 2.A.Szczepaniak-6,0; 3.B.Wójcik-Wojtkowiak-7,0; 4.M.Fałatowicz-6,0 Mariusz Wojnar 5m
2015-09-01 2017-11-14 s Ladies Olympiad 10 Final 1.B.Skonieczna-6,5/11; 2.A.Szczepaniak-6,0; 3.B.Wójcik-Wojtkowiak-5,0; 4.M.Fałatowicz-7,5 Rafael Pierzak 5m
1977 1982 p ICCF Olympiad 8 Final 1.J.Krzysztoń-6,5/12; 2.J.Kostro-3,0; 3.S.Brzózka-7,0; 4.Z.Pioch-6,0; 5.J.Konikowski-3,5; 6.M.Ziembiński-5,0 Stanisław Kania 12m
1982-10-15 1987 p ICCF Olympiad 9 Final 1.R.Gąsiorowski-4,5/8; 2.S.Brzózka-3,5; 3.J.Przewoźnik-4,0; 4.G.Szewczyk-4,0; 5.B.Bieluczyk-6,0; 6.J.Widera-3,0 Witold Bielecki 4 miejsce
1987-12-01 1995-12-31 p ICCF Olympiad 10 Final 1.J.Krzysztoń-5,0/9; 2.S.Brzózka-5,5;  3.R.Gąsiorowski-5; 4.R.Skrobek-4,5; 5.R.Wolny-4,0; 6.B.Bieluczyk-5,0 5m
1992-12-15 1999-12-31 p ICCF Olympiad 11 Final  1.J.Krzysztoń-7,0/12; 2.M.Matlak-7,5; 3.Z.Sęk-8,0; 4.B.Bieluczyk-6,5; 5.J.Mularczyk-4,0; 6.D.Końca-5,5 6m
2004-11-25 2009-12-22 p ICCF Olympiad 13 Final 1.R.Skrobek-5,0/10; 2.M.Jędrzejowski-4,0; 3.W.Krzyżanowski-4,0; 4.D.Szczepankiewicz-7,0; 5.T.Szafraniec-5,0; 6.W.Kozłowski-7,0 Tadeusz Szafraniec 3 miejsce – brązowy medal olimpijski
2006-03-30 2009-09-10 s ICCF Olympiad 15 Final 1.M.Jędrzejowski-4,0/13; 2.K.Wiącek-6,0; 3.J.Sawiniec-5,0; 4.J.Marcinkiewicz-4,0; 5.A.Borowiec-2,5; 6.W.Szczepankiewicz-6,5 Witold Bielecki 14m
2010-06-10 2016-03-26 p ICCF Olympiad 16 Final 1.R.Pierzak-6,5/12; 2.M.Sądowski-5,5; 3.A.Schön-6,0; 4.A.Zmokły-7,5 Mariusz Wojnar 4 miejsce
2016-06-20 p ICCF Olympiad 19 Final 1.R.Pierzak-7,0/12, 2.M.Sądowski-6,5, 3.W.Krzyżanowski-6,5, 4.W.Kozłowski-6,5 Mariusz Wojnar 1 miejsce?
1947 1949 p ICCF Olympiad 1 – pr 1.S.Czerniakow; 2.Hermanowski; 3.Arłamowski; 4.Rusinowski; 5.Wróblewski; 6.Kasowski 2 miejsce bez awansu
1962 1964 p ICCF Olympiad 5 – pr1 1.E.Golemo-3,5/6 (norma IM); 2.M.Braczko-2,5; 3.K.Zawisz-1,0; 4.J.Segiet-0; 5.; 6.J.Martyniak-1,5 7m
1965 1968 p ICCF Olympiad 6 – pr2 1.E.Arłamowski-2/7; 2.E.Golemo-3,5; 3.W.Nowicki-3; 4.R.Fuglewicz-3,5; 5.R.Polak-3,5; 6.M.Braczko-3,5 Roman Fuglewicz 7m
1968 1972 p ICCF Olympiad 7 – pr2 1.J.Kostro-3,5/7; 2.B.Śliwa-3,0; 3.B.Pietrusiak-1,5; 4.K.Pytel-3,5; 5.J.Krzysztoń-4,5; 6.J.Byrtek-4,0 Cyryl Niewiadomski 4m
1972 1976 p ICCF Olympiad 8 – pr1 1.J.Sokołow-7,0/11 (norma IM); 2.J.Kostro-7,5 (norma IM); 3.S.Brzózka-8,5 (norma IM); 4.Z.Terlecki/M.Braczko-6,0; 5.Z.Pioch-8,5 (norma IM); 6.M.Ziembiński-8,5 Stanisław Kania 2 miejsce i awans do finału
1977 1982 p ICCF Olympiad 9 – pr2 1.M.Ziembiński-5,5/11; 2.R.Gąsiorowski-8,5; 3.G.Szewczyk-8,0; 4.B.Bieluczyk-8,0; 5.K.Pinkas-6,5; 6.J.Widera-7,5 Stanisław Kania 2 miejsce i awans do finału
1982-11-01 1988-01-01 p ICCF Olympiad 10 – pr1 1.Z.Pioch-9,5/11 (norma IM); 2.A.Zmokły-5,0; 3.A.Maciejewski/M.Ziembiński-4,5; 4.R.Wolny-9,0 (norma IM); 5.D.Końca-7,5; 6.M.Pogorzelski-9,0 (norma IM) Witold Bielecki 2 miejsce i awans do finału
1987-12-01 1993-05-01 p ICCF Olympiad 11 – pr4 Poland (Team 10): 1.G.Szewczyk-4,0/8; 2.J.Marcinkiewicz-3,5; 3.W.Sapa/T.Karpik-4,0; 4.J.Widera-5,0; 5.D.Końca-6,0; 6.J.Mularczyk-6,0 3 miejsce w grupie
1992-12-15 1998-12-31 p ICCF Olympiad 12 – pr4 Poland (Team 7): 1.R.Wolny-5,0/11; 2.R.Dors-4,5; 3.J.Matlak-10,0; 4.A.Marcinkiewicz-4,0; 5.M.Niżyński/D.Haag-5,5; 6.W.Sapa-7,5 8m
1998-05-30 2003-12-31 p ICCF Olympiad 13 – pr2 Poland (Team 7): 1.M.Niżyński-8,0/11; 2.W.Sapa/W.Szczepankiewicz-5,0; 3.W.Paśko-8,5; 4.M.Jaworski-6,0; 5.M.Jędrzejowski-7,5; 6.R.Pierzak-5,0 2 miejsce w grupie i awans do finału
2000-09-25 2003-06-30 e ICCF Olympiad 14 (1st email) – pr2 Poland (Team 8): 1.M.Jędrzejowski-7,0/11; 2.D.Szczepankiewicz-6,0; 3.P.Kaczorowski/ A.Marcinkiewicz-4,0; 4.J.Marcinkiewicz-7,0; 5.R.Jankowicz-7,5; 6.H.Buczinski-6,5 5m
2003-01-15 2005-12-31 e ICCF Olympiad 15 – pr3 Poland (Team 7): 1.M.Jędrzejowski-6,5/10; 2.J.Marcinkiewicz-6,5; 3.R.Tustanowski-6,5; 4.A.Borowiec-7,5; 5.J.Ilczuk-8,0; 6.H.Buczinski-5,5 1 miejsce w grupie i awans do finału
2005-07-10 2010-07-26 p ICCF Olympiad 16 – pr1 1.A.Zmokły-7,0/10; 2.J.Lubas-5,0; 3.A.Schön-7,0; 4.I.Nowak-6,5 Józef Lubas 2 miejsce i awans do finału
2006-01-10 2008-09-14 s ICCF Olympiad 17 – pr1 1.J.Lubas-6,5/10; 2.Z.Szczepański-5,5; 3.W.Niewiadomski-5,5; 4.T.Lew-3,5; 5.Z.Nowak-5,0; 6.S.Ciesielski-4,5 Józef Lubas 6m
2009-09-10 2012-05-30 s ICCF Olympiad 18 – pr1 1.M.Sądowski-5,0/8; 2.Z.Szczepański-4,0; 3.A.Schön-4,5; 4.T.Baranowski-4,0; 5.J.Lubas-3,5; 6.I.Nowak-4,0 Józef Lubas 4m
2011-03-10 p ICCF Olympiad 19 – pr1 1.W.Kozłowski-7,5/14; 2.T.Szafraniec-6,5; 3.D.Szczepankiewicz-11,5; 4.M.Nowakowski-10,0 Tadeusz Szafraniec 2 miejsce i awans do finału
2012-12-10 2016-03-21 s ICCF Olympiad 20 – pr1 1.R.Pierzak-4,0/8; 2.D.Szczepankiewicz-4,0; 3.W.Kozłowski-3,5; 4.T.Szafraniec-5,0; 5.M.Wojnar-4,0; 6.M.Nowakowski-3,5 Mariusz Wojnar 7m
2016-09-01 2019-02-10 p->s ICCF Olympiad 21 pr05 1.M.Jędrzejowski-4,5/9; 2.P.Walczak-5,5; 3.D.Szczepankiewicz-4,5; 4.W.Krzyżanowski-5,5; 5.T.Kubicki-5,0; 6.T.Sławiński-5,0 Wojciech Krzyżanowski 3m
2020-01-13 s ICCF Olympiad 22 pr02 1.R.Pierzak, 2.W.Krzyżanowski, 3.M.Jędrzejowski, 4.M.Broniek, 5.T.Kubicki, 6.W.Kozłowski, Wojnar, Mariusz Mariusz Wojnar

T=Transmisja (sposób przekazywania posunięć), p=poczta, e=email, s=serwer

===