Diamentowy Jubileusz – 1 Puchar Świata w szachach 960

The International Correspondence Chess Federation
announcement
ICCF Diamond Jubilee
1st Chess 960 World Cup

01.05.2011:

Turniej będzie przebiegał w trzech lub czterech etapach (w zależności od ilości zgłoszeń) i rozgrywany będzie na serwerze ICCF. Grupy eliminacyjne będą 6-osobowe w systemie dwukołowym (10 partii), awans do następnej rundy uzyskuje 2 zawodników. Tempo gry 20 dni na 10 posunięć. Turniej nie podlega ocenie rankingowej.

Zgłoszenia

Zgłoszenia może dokonać każda osoba (nie ma ograniczenia co do rankingu) w okresie od 01.05.2011 do 28.09.2011 jednym z dwóch sposobów, mianowicie za pośrednictwem:

  1. KSzGK (czyli do delegata na adres email: kszgk.turnieje@gmail.com), wpisowe 51zł za jedno zgłoszenie, płatne na konto podane w Komunikacie KSzGK. Jeśli jest to pierwsze zgłoszenie w 2011 roku to obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska. Albo
  2. systemu zgłoszeń bezpośrednich (DE), wpisowe 19EUR za jedno zgłoszenie, płatne kartą kredytową poprzez PayPal (jeśli ktoś nie ma konta PayPal – system poprowadzi, założenie konta trwa kilka minut). Link do zgłoszeń bezpośrednich na stronie ICCF jest już dostępny (http://www.iccf-webchess.com/EventEntry.aspx?id=25888). Wcześniej należy zalogować się na swoje konto ICCF.

Można zgłosić się do kilku grup.

Zawodnicy zostaną rozmieszczeni w grupach w miarę możliwości losowo, jednakże zostanie wzięty pod uwagę podział geograficzny jak też konieczność osiągnięcia w miarę równego średniego rankingu.

Organizacja turnieju

Rozpoczęcie rozgrywek: 30.10.2011.

Zakończenie eliminacji: 30.12.2012.

Wszystkie niezakończone partie podlegają ocenie. Zainteresowani zawodnicy powinni przesłać zapis partii (wraz z wnioskowanym wynikiem – wygrana lub remis) oraz analizę do swojego sędziego nie później niż do 20.01.2013.

Ocena niezakończonych partii oraz awansujący zawodnicy powinni być znani do 01.03.2013.

Rozpoczęcie drugiego etapu przewiduje się nie później niż 30.03.2013.

Rozpoczęcie kolejnego etapu (półfinałów lub finału) przewiduje się nie później niż 01.09.2014.

Nagrody

Nagroda 2000€ dla pierwszych 4 zawodników (1000€; 600€, 300€; 100€), bez punktacji pomocniczej.

Nagroda książkowa dla zwycięzców grup eliminacyjnych.

Kwalifikacje

Dwóch pierwszych zawodników każdej grupy eliminacyjnej uzyska awans do kolejnego etapu.

Jakkolwiek ilość zgłoszeń w eliminacjach nie jest ograniczona to zawodnik może uzyskać awans nie więcej jak do dwóch grup półfinałowych oraz nie więcej jak jedno miejsce w finale. W razie czterech etapów rozgrywek ilość kwalifikacji do drugiego etapu nie jest limitowana.

Można uzyskać następujące kwalifikacje w finale:

  • zwycięzca Diamentowego Pucharu Świata w szachach 960 uzyska prawo gry w finale Mistrzostw Świata, a zawodnicy z miejsc 2-4 uzyskają prawo gry w turnieju kandydackim MŚ (decyduje punktacja pomocnicza);
  • wszyscy pozostali finaliści uzyskają prawo gry w półfinałach MŚ;

 

Życzymy wszystkim uczestnikom wielu interesujących partii oraz nawiązania nowych znajomości w innych krajach w duchu przyjaźni oraz motto ICCF:

AMICI SUMUS

Leonardo Madonia
Central Tournament Leader

Valer Eugen Demian

ICCF Non-Title Tournaments Commissioner
Frank Geider

World Tournament Director

http://www.iccf-webchess.com/Message.aspx?message=355

http://www.iccf.com/content/downloads/ICCFDiamondJubilee1stChess960worldCup.pdf

Przepisy gry w szachy 960 (tzw. Fischerowskie) można znaleźć na stronie KSzGK w zakładce „Przepisy.