Kongres ICCF 2018

Kongres 2018 – Llandudno (Walia)

W związku z wycofaniem przez Indie propozycji organizacji kongresu ICCF 2018 oraz tym, że do zakończenia Kongresu ICCF 2017 nie było żadnej oferty z żadnej federacji decyzja o lokalizacji Kongresu ICCF 2018 przeszła w ręce prezydenta ICCF.

Zgodnie z przepisami ma on dużą swodę w tym zakresie. Statut mówi, że Kongres ICCF zbiera się co najmniej co 2 lata, więc na dobrą sprawę kongres mógłby się nie odbyć w ogóle lub tylko w formie okrojonej w formie zebrania Prezydium.

Prezydent jednak zdecydował o naborze ofert z federacji do końca 2017 roku. Wpłynęły 4 oferty:

  1. Polska: Wrocław
  2. Południowa Afryka: Kameeldrift
  3. Walia:
    • Deganwy
    • Llandudno

W dniu 2018-01-07, Eric Ruch, prezydent ICCF, poinformował o swojej decyzji co do miejsca Kongresu ICCF 2018. Jak napisał nie była ona łatwa, bo oferty były bardzo dobre i w dodatku od federacji, które oragnizowały już kongres ostatnio.

===

2018-01-07

Dear Delegates, officials, friends

The ICCF Congress will be held in Wales (Llandudno) form 18th to 23rd August. You will find in the attached document some preliminary information about the venue and the location and more will be provided in due time.

Imperial Hotel

I hope to see many of you this summer in North Wales.

Amici sumus

Eric Ruch, ICCF President

=======

(fot. Wikipedia)

Llandudno (fot. Wikipedia)

O Kongresie ICCF 2018 w Llandudno (Walia) zdecydował Eric Ruch, prezydent ICCF, wybierając tą lokalizację spośród 3 przedstawionych pod koniec grudnia 2017. Po tej decyzji przedstawiciel Walii, Austin Lockwood, rozpoczął przygotowania do kongresu, który odbędzie się w dniach od 2018-08-18 do 2018-08-23.

Należy nadmienić, że Walia już zorganizowała Kongres ICCF 2015 w Cardiff.

Llandudno – miasto w północnej Walii, hrabstwie Conwy, nad zatoką o tej samej nazwie. Nazwa miasta pochodzi od imienia jej patrona – św. Tudno, fundatora pierwszego kościoła parafialnego, zbudowanego na górze Great Orme (fot. Wikipedia).

Miejscowość wypoczynkowa i ośrodek turystyczny. Do najważniejszych atrakcji należą pochodząca z początku XX w. zabytkowa linia tramwajowa, starożytna kopalnia miedzi z epoki brązu oraz mierzące 376 m zabytkowe molo.

=============================

Relacje dotyczące Kongresu 2018: