Indywidualne Mistrzostwa Europy – turniej kandydacki 2015

Od stycznia 2014 roku zmieniła się formuła turniejów z cyklu indywidualnych Mistrzostw Europy. Cały cykl został mocno zmodyfikowany – zlikwidowano turnieje europejskie klasy O, H i M, a wprowadzono tzw. rundę otwartą (Open Round), stanowiącą pierwszy szczebel rozgrywek, dostępny dla zawodników wyłącznie z Europy, legitymujących się w momencie zgłoszenia rankingiem ICCF < 2100, a także dla nowych zawodników w ICCF lub bez rankingu. Rozgrywki są prowadzone oddzielnie za pośrednictwem serwera oraz za pośrednictwem poczty.

Nowością w cyklu ME jest też szczebel turnieju kandydackiego, którego druga edycja wystartuje w 2015 roku. Warunki zgłoszeń w tabeli poniżej.

===

Indywidualne Mistrzostwa Europy rozgrywane za pośrednictwem serwera

IME

turniej kandydacki
Grupy zwykle 13-osobowe (w razie potrzeby 11-, 15- lub 17-)
Start raz w roku-marzec; w 2 edycji: 2015-03-15
Klasyfikacja klasyfikacyjny (normy na tytuły)
Kwalifikacja (a) zawodnik z rankingiem od 2500
(b) zawodnik, który zajął 1-sze lub 2-gie miejsce w grupie półfinałowej (jest to druga edycja, zatem praktycznie takiego turnieju w nowej formule jeszcze nie było aby można było skorzystać z tego punktu, więc zobacz pkt.d)
(c) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju finałowego, który uzyskał co najmniej 45% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji
(d) uczestnik jednego z poprzednich lub bieżącego turnieju kandydackiego, który uzyskał co najmniej 55% możliwych punktów, ale nie zdobył wyższej kwalifikacji (w związku z tym, że jest to nowy turniej ustalono, że ten punkt dotyczy uczestników półfinałów ME 68 oraz 69)
(e) zawodnik posiadający tytuł GM
(f) zawodnik z rankingiem od 2400 posiadający tytuł SIM
(g) zawodnik z rankingiem od 2450 posiadający tytuł IM
Awans dwóch najlepszych
Wpisowe 75zł – jeśli jest to pierwsze zgłoszenie w 2015 roku to obowiązuje dopłata 10 zł jako opłata członkowska (płatne na konto KSzK); DE 22,50EUR (płatne za pośrednictwem PayPal bezpośrednio do organizatora)
Zgłoszenia za pośrednictwem delegata (do 2015-02-10) lub przez system zgłoszeń bezpośrednich DE (do 2014-02-20)

=========================

Comments are closed.