15161718192021
22232425262728
293031

Licznik odwiedzin

Mistrzostwa Katowic w blitzu 2013 – Bartosz Soćko zwycięzcą silnie obsadzonego turnieju!

W sobotę 4 maja odbyły się Mistrzostwa Katowic w szachach błyskawicznych. Głównym organizatorem był nasz Klub Szachowy „HETMAN” Katowice. Zawody odbyły się w siedzibie klubu – w Miejskim Domu Kultury przy ul. Gen. J. Hallera 28 w Katowicach. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Klubu. Jak co roku turniej miał bardzo silną obsadę – grało aż 8 arcymistrzów, w tym 2 gości z Ukrainy z klubu „2700” – GM Alexander Areshchenko (nasz zawodnik klubowy) oraz GM Pavel Eljanov. Turniej wygrał, będący ostatnio w świetnej formie, GM Bartosz Soćko. Drugi był GM Pavel Eljanov, trzeci GM Alexander Areschenko. Kolejne miejsca 4-5 zajeli GM Kamil Mitoń oraz GM Grzegorz Gajewski, a na 8 miejscu zakończył turniej GM Krzysztof Bulski. GM Monika Soćko zdobyła drugą nagrodę w klasyfikacji kobiet (za WGM Kariną Szczepkowską-Horowską). Turniej był zgłoszony do rankingu FIDE jako turniej błyskawiczny.

[Towarzyszącym turniejem były Mistrzostwa Katowic dzieci do lat 8.]

Tradycyjnie patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok. […]

Gratulujemy!

===

Odbyło się również zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Szachowego „HETMAN” Katowice. Prezesem został ponownie wybrany Tadeusz Szafraniec. Gratulacje!

Na turniej zawitało wielu szachistów korespondencyjnych – niektórzy po to by zagrać, inni po to by kibicować i porozmawiać z kolegami, powspominać dawne czasy czy wymienić doświadczenia.  Na spotkanie przybyło czterech Mistrzów Polski w szachach korespondencyjnych (w nawiasie edycja MP) – Rafael Pierzak (38), Tadeusz Chruszcz (34, 35), Tadeusz Szafraniec (44), Karol Pinkas (19). Kolega Robert Tustanowski (36, 43) oraz Waldemar Kozłowski (46) nie dotarli. Również kolega Mirek Nowakowski (48) nie mógł przybyć, zatem medale dla niego (za tytuł IM oraz za drużynowe mistrzostwo Polski w 20DMP) zostały uroczyście wręczone jego koledze Pawłowskiemu z prośbą o ich przekazanie. Zdjęcia w albumie poniżej.