Finał 10 Olimpiady Kobiet uruchomiony

Zostały uruchomiony finał 10 Olimpiady Kobiet, która oficjalnie rozpoczyna się w dniu 2015-09-01.

12 Canada 1778

W zawodach startuje 12 drużyn, których składy w większości są dużo słabsze w porównaniu do poprzedniej edycji. Najsilniejszy skład posiada drużyna Niemiec (2239) [brązowe medalistki]. Niewiele słabsze są drużyny Włoch (2218), Polski (2204), Litwy (2202) [srebrne medalistki], Rosji (2199) [broni tytułu mistrzowskiego] i Anglii (2192). O dziwo reprezentacji nie wystawiła Bułgaria, która z reguły miała silną drużynę a w 8 Olimpiadzie Kobiet zdobyła nawet srebrny medal – notabene nasze panie zdobyły wtedy złoty medal!

Kapitan drużyny: Rafael PIERZAK.

Skład drużyny jest raczej solidny (rankingowo najsilniejszy od kilku lat), w tym trzy złote medalistki na pierwszych trzech szachownicach. Jakby nie było pod względem rankingu mamy trzecią drużynę w stawce. Powtórzenie wyniku z 8 Olimpiady jest raczej mało prawdopodobne, ale spróbujemy powalczyć o medal, co byłoby dużym sukcesem.

Życzymy zadowolenia z gry i samych zwycięstw!