Finał 10 Drużynowych Mistrzostw Europy uruchomiony

Trzy lata temu rozpoczynaliśmy 10 Drużynowe Mistrzostw​a Europy (półfinały) z pewnymi nadziejami, chociaż drużyna nie była najsilniejasza jaką mogliśmy wtedy wystawić. Poza tym wystąpiły trudności i musiałem zastąpić zawodnika na pierwszej szachownicy. Na szczęście udało się to zrobić we właściwym momencie i uniknąć katastrofy.

Wszyscy zawodnicy walczyli do samego końca o każdy punkt w półfinale 10 DME sf1 – zrobiliśmy 12 plusów zajmując 2 miejsce i zdobyliśmy awans do finału po 23 latach! Co ciekawe to wygraliśmy mecz ze zwycięzcą grupy Rosją oraz wyprzedziliśmy medalistów 9 edycji Niemczy i Włochy!

Finał 10 Drużynowych Mistrzostw Europy w obsadzie 13 drużyn narodowych został uruchomiony z wielomiesięcznym poślizgiem w dniu 2017-04-30 z oficjalną datą startu 2017-06-01; ale jak zwykle grę można rozpocząć już wcześniej.

Sędzią zawodów (TD) jest sędzia międzynarodowy IA Thed Klauner z Luksemburga.

Nasza drużyna jest 11 pod względem średniego rankingu (2425). Najwyższy posiadają Rosja (2530), Niemcy (2499) i Hiszpania (2495), a najniższy dość nieoczekiwanie Anglia (2418).

TC IA Wojnar, Mariusz
Skład naszej drużyny uległ nieznacznej korekcie w stosunku do eliminacji – ja zostałem zastąpiony przez Darka Szczepankiewicza a SIM Tadeusz Baranowski przez IM Tomasza Sławińskiego. Co prawda nie jesteśmy faworytem i 11 pozycja wyjściowa nie jest imponująca, ale o medale z pewnością powalczymy.

W składzie mamy medalistów Mistrzostw Polski:

• złoty medal: 2-krotny mistrz Polski (51 i 58) IM Tomasz Sławiński oraz mistrz Polski (56) SIM Wojciech Krzyżanowski;
  • srebrny medal: 5-krotnie (40, 43, 46, 54, 57) SIM Dariusz Szczepankiewicz; 1x (55) SIM Piotr Walczak;
  • brązowy medal: 1x (56) SIM Dariusz Szczepankiewicz;  1x (57) IM  Arkadiusz Złotkowski

Ponadto koledzy SIM Wojciech Krzyżanowski oraz SIM Dariusz Szczepankiewicz są brązowymi medalistami olimpijskimi (ICCF Olympiad 13 Final).

Życzymy pięknych partii i wielu wygranych!